Strona główna
Rozwój osobisty
Tutaj jesteś
Rozwój osobisty ile trwa matura z matematyki

Ile trwa matura z matematyki?

Data publikacji 15 kwietnia 2024

Matura to kluczowy moment w życiu każdego ucznia. Jednym z najważniejszych egzaminów, który zdają maturzyści, jest egzamin z matematyki. Wszyscy chcą wiedzieć, ile trwa matura z matematyki. W tym artykule odpowiemy na to pytanie i dostarczymy Ci wszystkich niezbędnych informacji na temat matury z matematyki w 2024 roku.

Zobacz także: Kiedy matury 2024? Podajemy dokładne terminy

Czas trwania matury z matematyki 2024

Czas trwania matury z matematyki jest jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas przygotowań do egzaminu. W 2024 roku, maturzyści będą mieli 180 minut (w formule 2023) lub 170 minut (w formule 2015) na rozwiązanie zadań z matematyki na poziomie podstawowym.

Formuła 2023

Jeśli chodzi o formułę 2023, maturzyści będą mieli 180 minut na rozwiązanie zadań z matematyki. Warto zauważyć, że liczba zadań otwartych wynosi od 7 do 13, a liczba zadań zamkniętych to 29. Maksymalna liczba punktów do zdobycia to 46.

Formuła 2015

W przypadku formuły 2015, uczeń będzie miał 170 minut na rozwiązanie 7 zadań otwartych i 29 zadań zamkniętych. Tak jak w formule 2023, maksymalna liczba punktów do zdobycia to 46.

Data matury z matematyki 2024

Data matury z matematyki w 2024 roku to 8 maja 2024 o godzinie 9:00. Jest to data egzaminu w terminie głównym. Egzamin w terminie dodatkowym odbędzie się 4 czerwca 2024 o godzinie 9:00, a egzamin w terminie poprawkowym 20 sierpnia 2024 o godzinie 9:00.

Wyniki matury z matematyki

Wyniki matury z matematyki ogłoszone zostaną 9 lipca 2024 dla egzaminów pisanych w terminie głównym i dodatkowym. Osoby, które poprawiają egzamin w sierpniu, otrzymają wyniki 10 września 2024.

Zakres materiału na maturę z matematyki 2024

Egzamin maturalny z matematyki w 2024 roku będzie przeprowadzany na podstawie okrojonych wymagań egzaminacyjnych podstawy programowej. W zależności od formuły, z której uczeń korzysta, zakres materiału może się różnić.

Formuła 2023

Formuła 2023 obejmuje ograniczony zakres wymagań podstawy programowej. Na przykład, liczba zadań na dowodzenie w arkuszu została ograniczona do jednego, nie ma zadania na dowód geometryczny, usunięto wzory skróconego mnożenia dla potęg trzecich, ograniczono wymagania dotyczące wielomianów i stereometrii.

Formuła 2015

Podobnie jak formuła 2023, formuła 2015 zawiera ograniczony zakres wymagań podstawy programowej. Ograniczenia dotyczą funkcji i graniastosłupów, a wymagania dotyczące brył obrotowych i ostrosłupów zostały całkowicie zredukowane.

Przybory dozwolone podczas egzaminu

Podczas egzaminu maturalnego z matematyki dozwolone są pewne przybory. Dozwolone są: linijka, cyrkiel, prosty kalkulator i wybrane wzory matematyczne.

Tablice wzorów matematycznych

Tablice wzorów matematycznych są dostępne dla uczniów podczas matury z matematyki. W zależności od formuły, z której korzysta uczeń, tablice te mogą zawierać różne wzory.

Formuła 2023

Uczniowie korzystający z formuły 2023 będą mogli korzystać z opracowania „Wybrane wzory matematyczne na egzamin maturalny z matematyki”. Wzory te obejmują 17 najważniejszych zagadnień, które są omawiane na lekcjach matematyki.

Formuła 2015

Uczniowie korzystający z formuły 2015 będą mogli korzystać z opracowania „Wybrane wzory matematyczne”. Obejmuje ono zakres materiału podobny do formuły 2023.

Zmiany na egzaminie maturalnym z matematyki

Jednym z najważniejszych aspektów matury z matematyki w 2024 roku są zmiany, które zostały wprowadzone w porównaniu do lat poprzednich. Wprowadzono je m.in. ze względu na pandemię COVID-19. Zmiany obejmują ograniczenie zakresu wymagań egzaminacyjnych i podstawy programowej.

Wiedza na temat tego, jak długo trwa egzamin maturalny z matematyki, jest kluczowa dla każdego maturzysty. Przygotowując się do tego egzaminu, pamiętaj o wszystkich informacjach, które podaliśmy Ci w tym artykule. Powodzenia!

olej kokosowy do włosów

Redakcja getleads.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów, którzy każdego dnia poszukują inspiracji w codziennym życiu. Na blogu dzielimy się wiedzą, doświadczeniami i poradami w kategoriach takich jak dom i ogród, lifestyle, moda i uroda, rozwój osobisty oraz zdrowie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ile razy można poprawiać maturę