getleads.pl

Blog tematyczny o wnętrzach, ogrodzie i rodzinie.

Rodzina

Jaki piesek dla dzieci będzie najlepszy?

Jaki piesek dla dzieci będzie najlepszy?

Dzieci, które wychowują się w towarzystwie psów, są bardziej odpowiedzialne, mają więcej empatii i zyskują przyjaciela, który kocha bezwarunkowo. Jaki piesek dla dzieci będzie najlepszy?

Odpowiedni pies dla dziecka – czyli jaki?

Zastanawiając się, jaki piesek dla dzieci będzie najlepszy, trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na charakter zwierzęcia, a nie jego wygląd.

Warto wybierać wśród psów, które są towarzyskie i cierpliwe i lubiące zabawę. Warto zastanowić się, jak rodzina lubi spędzać czas wolny i przede wszystkim wybrać rasę psa, który będzie pasował do nas charakterem.

Trzeba pamiętać, że małe dzieci powinny mieć kontakt z psami, które są delikatne. Duży, impulsywny pies będzie problematyczny dla małego dziecka, które nie będzie umiało poradzić sobie z jego aktywnością. Pies, który oczekuje zainteresowania może skakać, drapać czy delikatnie podgryzać, by zachęcić do zabawy. Małe dziecko może mieć problem z zapanowaniem nad takim zwierzęciem.

Trzeba pamiętać, że pies, który jest wybrany dla dziecka to i tak na długie lata będzie obowiązkiem rodziców. Dziecko samodzielnie nie jest w stanie wyprowadzać czworonoga.

Pudel – niedoceniony mądrala

Pudle od lat uważane są za psy towarzyszące. Warto jednak wiedzieć, że są to psy bardzo inteligentne. Są łatwe w ułożeniu i chętne do pracy. Jest to pies, który chętnie będzie bawił się z dzieckiem. Szalone gonitwy, aportowanie czy długie spacery to wielka przyjemność dla pudli.

Warto pamiętać, że pudle są w różnych rozmiarach. Dla mniejszego dziecka lepszy będzie pies, który jest mniejszy. Z większym psem dziecko może mieć problem.

Zaletą pudli jest ich sierść, która jest idealna dla alergików. Pudle mają włosy, które są dokładnie takie jak ludzkie.

Uśmiech północy

Samojedy, bo o nich mowa, to psy, które nie są najmniejsze, ale za to świetnie sprawdzają się jako psy rodzinne. Można powiedzieć o nich, że cechuje je niesamowita cierpliwość, co często przy małych dzieciach, które jeszcze nie są nauczone, jak obchodzić się ze zwierzakiem, jest nieocenioną umiejętnością.

Samojedy to psy o pięknej, puszystej białej sierści. Warto pamiętać, że taka sierść wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, by ładnie wyglądała.

Samojed jest psem, który lubi ruch. Świetnie sprawdzi się w rodzinach, które lubią aktywnie spędzać wolny czas.

Duży puchaty miś

Berneński pies pasterski z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić! Jest to piękny, dostojny pies.

Berneńczyki to psy, których nie można zaliczyć do małych ras. Są duże, ale wyjątkowo łagodne i cierpliwe. Ich zaletą jest ogromne opanowanie, z którego słyną. Są to psy, które świetnie sprawdzają się w roli opiekunki małego dziecka. Strzegą maluchów i pilnują bardzo sumiennie, by nic im się nie przydarzyło. Trzeba jednak pamiętać, że są to psy o dużej masie. Kontakty berneńczyka z najmłodszymi zawsze powinny odbywać się pod nadzorem dorosłych.

Pies w domu daje dziecku wiele radości. Warto zadbać, by nasz maluch od najmłodszych lat uczył się odpowiedzialności za inną istotę i szacunku do zwierząt. Pies, który będzie dobrze dobrany do potrzeb rodziny wniesie do domu wiele radości.

Udostępnij