getleads.pl

Blog tematyczny o wnętrzach, ogrodzie i rodzinie.

Dom

Jak urządzić mały salon?

Jak urządzić mały salon?

Urządzenie małego salonu nie jest łatwym zadaniem. Warto dobrze się zastanowić, jakie meble powinny się w nim znaleźć oraz jakie kolory optycznie powiększą pomieszczenie. Jak urządzić salon w bloku, by był funkcjonalny i elegancki?

Spis treści:

  • kolor ma znaczenie
  • funkcjonalne meble
  • zabawa światłem

Kolor ma znaczenie

Zastanawiając się, jak urządzić mały salon nie można zapomnieć, że bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza są kolory.

Decydując się na pomalowanie ścian na jasne kolory, można optycznie powiększyć wnętrze. Beż, biel czy delikatna szarość na ścianach mają jeszcze jedną zaletę – są to kolory uniwersalne. Wybierając te barwy, będziemy mogli cieszyć się pięknym i modnym salonem przez długi okres.

Wybierając kolory do salonu warto pamiętać, że bardzo ważny jest również odcień podłogi. W małych salonach sprawdzą się jasne panele lub deski podłogowe. Ciekawym akcentem będzie ciemniejszy dywan. Dzięki takiej aranżacji pokój będzie wydawał się przestronny.

Warto pamiętać, że ciemne podłogi mają jedną wadę – widać na nich każdą drobinkę kurzu. Jest to więc podłoga dla tych osób, które mają czas na częste porządki.

Funkcjonalne meble

Zastanawiając się jak urządzić salon w bloku koniecznie trzeba pamiętać, że meble powinny być funkcjonalne i dodawać wnętrzu lekkości. Jak to osiągnąć?

Wybierając sofę do salonu warto skoncentrować się na modelach, które mają boki profilowane. Dzięki temu kanapa będzie wydawała się mniejsza. Ważnym elementem są również nogi. Drewniane lub metalowe delikatne nogi wysmuklą meble.

Kolejnym meblem, który niezbędny jest w salonie, jest stolik kawowy. Warto zadbać, by nasz mebel miał dodatkową półkę na dole, gdzie można położyć gazety czy niezbędne drobiazgi. Świetnie sprawdzają się również szuflady, w których można schować gazety, pilota od telewizora czy nieużywane podkładki pod szklanki.

Wybierając stolik kawowy warto również zwrócić uwagę na te modele, w których można przechowywać dekoracyjny pled czy dodatkowe poduszki.

W każdym mieszkaniu potrzebne jest miejsce do spożywania posiłków. Do małego salonu idealny będzie rozkładany stół. Można przymocować go do ściany i rozkładać, gdy zasiadamy do posiłku. W większym salonie sprawdzi się stół, który można powiększyć, gdy odwiedzą nas goście.

Praktycznym rozwiązaniem są również składane krzesła. Można powiesić je na ścianie lub schować za komodą, gdy nie są używane.

Zabawa światłem

Światło ma bardzo duży wpływ na wygląd wnętrza. W małych pokojach sprawdzi się kilka punktów świetlnych, których można używać w zależności od potrzeby.

Wybierając lampy wiszące do salonu należy pamiętać, by nie były one zbyt masywne, gdyż będą przytłaczały pokój. Warto powiesić je nie tylko na środku pokoju, ale również nad stołem czy w pobliżu kącika wypoczynkowego.

Zastanawiając się jak urządzić mały salon warto również pamiętać o wykorzystaniu lamp stojących. Lampy stołowe można ustawić na komodzie, obok telewizora czy na stoliku kawowym. Pięknie będą również wyglądały stojąc na parapecie okiennym.

Lampy podłogowe mogą znaleźć się w rogu pokoju, za sofą czy obok fotela.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *