getleads.pl

Blog tematyczny o wnętrzach, ogrodzie i rodzinie.

Ogród

Co na muszki owocówki?

Co na muszki owocówki?

Muszki owocówki rozmnażają się wyjątkowo szybko. Wystarczy chwila nieuwagi, pozostawiony owoc, by już zaczęły krążyć po mieszkaniu. Jak pozbyć się muszek owocówek szybko i skutecznie?

Muszki owocówki – skąd się biorą?

Muszki owocówki są groźne dla naszego zdrowia. Roznoszą drobnoustroje i zanieczyszczają pożywienie, które spożywamy.

Muszki przyciągają dojrzałe owoce oraz warzywa, które znajdują się w kuchni. Samice muszek potrafią złożyć do 500 jaj jednocześnie. Po 24 godzinach mamy w kuchni kolejne, małe muszki.

Chcąc uchronić się przed muszkami owocówkami trzeba bardzo dbać, by na szafkach kuchennych nie znajdowały się owoce lub warzywa, które są dojrzałe i soczyste. To właśnie takie owoce najszybciej przyciągają owady. Warto pamiętać, by przechowywać je w lodówce.

Koniecznie trzeba również zwracać uwagę, by jak najszybciej usuwać sok z owoców, który znalazł się na blacie kuchennym. Muszki przyciąga również rozlane piwo oraz wino. Również trzeba je szybko wycierać.

Kolejnym sposobem pozbycia się muszek owocówek jest częste wyrzucanie śmieci. Otwarty koszt, do którego jest łatwy dostęp, to również zachęcające miejsce dla owadów.

Ocet jabłkowy – sposób na muszki owocówki

Zastanawiając się co na muszki owocówki warto pamiętać o naturalnych sposobach, których używały już nasze babcie.

Jednym z takich sposobów jest wykorzystanie pułapki, która wykonana jest z octu jabłkowego. Należy wlać go do niewielkiej szklanki, którą następnie nakryjemy folią. Robimy kilka niewielkich dziurek, by muszki mogły się swobodnie przez nie przedostać.

Zapach octu jest bardzo kuszący dla muszek. Po wejściu do szklanki nie będą mogły się już wydostać.

Można wykonać również inną, podobną pułapkę na bazie octu jabłkowego. Wystarczy wlać do szklanki ocet oraz odrobinę płynu do mycia naczyń. Muszki, które wlecą do szklanki nie będą mogły się wydostać, gdyż płyn zmniejszy napięcie powierzchniowe octu.

Chcąc szybciej usunąć muszki, warto zrobić kilka takich pułapek i rozstawić w różnych miejscach kuchni. Po kilku dniach koniecznie należy zmienić płyn.

Czerwone wino w pułapce na muszki owocówki

Zastanawiając się co na muszki owocówki warto pamiętać o kolejnym domowym sposobie, który polega na wykonaniu pułapki z czerwonego wina. Jest to kolejny zapach, który przyciąga uciążliwe owady.

Wystarczy odrobinę wina zostawić w otwartej butelce. Muszki bardzo chętnie do niej wlecą. Wąska szyjka butelki uniemożliwi wyjście.

Podobnie na muszki owocówki działa piwo. Chcąc, by efekt był bardziej skuteczny, również można dolać odrobinę płynu do mycia naczyń.

Siatka na okno

Osoby, które nie są przekonane do domowych sposobów mogą zaopatrzyć się w siatki na okno. Jest to metoda, która pomoże zwalczyć nie tylko muchy owocówki, ale latem uchroni nas przed muchami, komarami czy innymi uciążliwymi owadami.

Siatki na okna mają bardzo drobne oczka. Żaden owad się nie przeciśnie. Ich zaletą jest łatwy montaż, z którym każdy sobie poradzi oraz cena, która jest bardzo atrakcyjna. Dodatkowo siatkę można kupić w każdym sklepie z akcesoriami budowlanymi i ogrodowymi.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *